Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων. Σχ.Έτος 2016-2017

Στα πλαίσια του μαθήματος  της Ζώνης των Δημιουργικών Δραστηριοτήτων, οι μαθητές του τμήματος Α3 και με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους, κ. Διαμαντοπούλου Ελένης και κ. Έξαρχου Αθανάσιου, ασχολήθηκαν με την ανάγνωση βιβλίων που επέλεξαν. Πολλοί από αυτούς, σχεδίασαν, με ερεθίσματα που πήραν μέσα από τα βιβλία. Σας παραθέτουμε μερικά από αυτά τα σχέδια.

και λίγα ακόμη!

Στα πλαίσια του ίδιου μαθήματος,  οι μαθητές του Α1, εκπόνησαν την εργασία, "ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ" με συντονιστές καθηγητές τον κ. Κοντοστέργιο Δημήτριο,εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ13 και την κ. Βάββα Χριστοδούλη,εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ17.05.

Για να δείτε την εργασία πατήστε εδώ:

Σε συνέχεια των προηγούμενων δραστηριοτήτων, και πάλι οι μαθητές του Α1, και με υπεύθυνους τους καθηγητές τους, κ. Βάββα Χριστοδούλη και κ. Κοντοστέργιο Δημήτριο, πραγματοποίησαν καινούργια εργασία, με τίτλο, "ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ".

Για να δείτε την εργασία , πατήστε εδώ:

Ακολουθεί και σε προβολή παρουσίασης