Πρωταθλήτρια Ομάδα το 3ο ΕΠΑΛ στην πρώτη φάση των Σχολικών Αγώνων Ποδοσφαίρου 2014- 2015

8/12/2014

start stop bwd fwd

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ομάδα ποδοσφαίρου, με την καθοδήγηση του καθηγητή φυσικής αγωγής του σχολείου μας κ. Νίκου Παπακώστα, κατέκτησε την πρώτη θέση του σχολικού πρωταθλήματος νικώντας στον συναρπαστικό τελικό την επίσης καλή ομάδα του 3ου ΓΕΛ. 2-2 στην κανονική διάρκεια, 3-1 στη διαδικασία των πέναλτι. Ο αγώνας, όπως και οι προηγούμενοι διεξήχθησαν μέσα σε καλό φίλαθλο κλίμα ευ αγωνίζεσθαι για το οποίο αξίζουν συγχαρητήρια τόσο στην ομάδα όσο και σε όσους μαθητές και φιλάθλους βρέθηκαν στο γήπεδο. Επίσης στους υπεύθυνους του Γραφείου Φυσικής Αγωγής  κ. Κύργιο Νικόλαο και Πλάτωνα Βασίλειο όπως και στους διαιτητές. Ευχαριστούμε τέλος το σύμβουλο Φυσικής Αγωγής κ. Κώστα Δημήτριο για την παρουσία του σε όλη η διάρκεια του αγώνα καθώς  και για την βράβευση των μαθητών μας.