Προκήρυξη για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού ΕΤΟΥΣ 2022-2023.

Από το Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής - ΥΝΑΝΠ εκδόθηκε η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή σπουδαστών/τριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού για το Ακαδημαϊκό Έτος 2022-2023. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δουν την προκήρυξη και να συμπληρώσουν την αίτηση–υπεύθυνη δήλωση (ηλεκτρονικά) στη διεύθυνση: https://eisaen.hcg.gr/

Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών (που θα συνοδεύονται από το αποδεικτικό της αίτησης που υπέβαλαν ηλεκτρονικά στο ΥΝΑΝΠ), λήγει στις 19-05-2022 ημέρα Πέμπτη.

Διευκρινίζεται ότι, όσοι επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, πρέπει υποχρεωτικά να ακολουθήσουν τις διαδικασίες της προκήρυξης του ΥΝΑΝΠ, ανεξάρτητα αν είχαν ή όχι δηλώσει προτίμηση για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού με την Αίτηση - Δήλωση, την οποία είχαν αποστείλει / καταθέσει στο Λύκειο τους.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα που αναγράφονται στη σχετική προκήρυξη.

Στη διάθεσή σας είναι επίσης ο κύριος Γεώργιος Ράπτης

Γεώργιος  Ράπτης