ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ Έτος 2022

Σας ενημερώνουμε ότι στις 16/3/2022 δημοσιεύθηκε στη Διαύγεια ΕΔΩ:  https://tinyurl.com/5c4vpjmf  από το Αρχηγείο του Πυροσβεστικού Σώματος η Προκήρυξη του Διαγωνισμού για την εισαγωγή:

1. Φοιτητών στη Σχολή Αξιωματικών &
  2. Σπουδαστών στη Σχολή Πυροσβεστών

της Πυροσβεστικής Ακαδημίας με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023.

Σημειώνουμε ότι σύμφωνα με την επισήμανση της προκήρυξης:  «Η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της ηλεκτρονικής αίτησης βαραίνει αποκλειστικά τον υποψήφιο»Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι παρακαλούνται να μελετήσουν προσεκτικά την προκήρυξη του Διαγωνισμού.

Για οποιαδήποτε πληροφορία – διευκρίνιση οι υποψήφιοι μπορούν να απευθύνονται:

1) Στο τηλέφωνο: 210 6265100

2. )Στο e-mail:   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σας πληροφορούμε επίσης ότι οι περσινές βάσεις:

• για τη ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΥΠΟΠΥΡΑΓΩΝ ήταν 18529  για τους μαθητές/τριες από τα ΓΕ.Λ. - Γενικής σειράς - ημ. – νέο. (Οι επιτυχόντες ήταν:  16)
  • για τη  ΣΧΟΛΗ  ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ     ήταν 17204 για τους μαθητές/τριες από τα ΓΕ.Λ. - Γενικής σειράς - ημ. – νέο.  (Οι επιτυχόντες ήταν: 133)
  • για τη ΣΧΟΛΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ       ήταν 18520  για τους μαθητές/τριες από τα ΕΠΑ.Λ - Γενικής σειράς ημ.     (Οι επιτυχόντες ήταν:  8)

..........................................................................

Γεώργιος  Ράπτης

Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός

Συνέδρια – Σεμινάρια – Ημερίδες – Διαγωνισμοί

Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων

(Α.Υ. –  Π.Ε.  –  Π.Θ.)

Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων

Ανεξαρτησίας 146Α Τ.Κ. 454 44  Ιωάννινα

Τηλ. γραφείου: 26510-65021

e-mail:  sep. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.